Діяльність Відділу з питань запобігання і виявлення корупції

Відділ з питань запобігання і виявлення корупції (далі – Відділ)  є структурним підрозділом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (далі - ЦМРУМЮ).

Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України,  міжнародними договорами України, наказами Міністерства юстиції, наказами Відділу з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства юстиції України (далі - Відділ), іншими актами законодавства України, типовим положенням про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженим наказом Національного агентства з питань запобігання корупції 17 березня 2020 року № 102/20, а також  Положенням про Відділ.

Структура та чисельність Відділу визначається відповідно до структури та штатного розпису ЦМРУМЮ.

Втручання у діяльність Відділу під час здійснення ним своїх повноважень, а також покладення на Відділ обов’язків, що обмежують виконання покладених на нього завдань, забороняється.

Основними завданнями Відділу є:

Розроблення, організація та контроль за проведенням заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та порушенням, пов’язаним з корупцією в ЦМРУМЮ.

  1. Надання методичної та консультаційної допомоги з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції.
  2. Здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів, сприяння його врегулюванню.
  3. Проведення перевірки в ЦМРУМЮ факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон).
  4. Здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства та повідомлень про порушення вимог Закону працівниками ЦМРУМЮ.
  5. Здійснення аналітичної та організаційної роботи у сфері запобігання та виявлення корупції.

Відділ, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює такі функції:

Здійснює заходи щодо запобігання та виявлення порушень вимог Закону, а також здійснює контроль за їх проведенням.

  1. Надає структурним підрозділам та їх працівникам ЦМРУМЮ методичну та консультаційну допомогу з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції.
  2. Вживає заходів до виявлення конфлікту інтересів та сприяє його врегулюванню.
  3. Проводить перевірку факту подання декларації суб’єктами декларування, які працюють у ЦМРУМЮ, відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону.
  4. надає працівникам ЦМРУМЮ консультативну допомогу в заповненні декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
  5. Співпрацює з викривачами, забезпечує дотримання їхніх прав та гарантій захисту, передбачених Законом.
  6. Організовує отримання та первинну обробку (аналіз та спрямування за належністю) заяв та повідомлень про порушення вимог чинного законодавства з боку посадових осіб ЦМРУМЮ (тих, що надходять спеціальними каналами зв’язку: засобами електронного зв’язку, через офіційний веб-сайт та «гарячу лінію»).
  7. Проводить службові розслідування самостійно або у складі комісії з залученням інших працівників ЦМРУМЮ.
  8. За дорученням начальника ЦМРУМЮ, начальника Відділу бере участь у будь-яких планових та позапланових перевірках структурних підрозділів ЦМРУМЮ.
  9. Виконує інші функції, що випливають з покладених на Відділ завдань.

Відділ має право:

  1. Викликати та опитувати осіб, дії або бездіяльність яких стосуються повідомлених викривачем фактів, у тому числі заступників начальника ЦМРУМЮ.
  2. Отримувати від посадових та службових осіб ЦМРУМЮ, усні та письмові пояснення з приводу обставин, що можуть свідчити про порушення вимог Закону під час проведення службових розслідувань (перевірок), а також в разі проведення заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та інших передбачених вимог та обмежень.
  3. Брати участь та проводити для працівників ЦМРУМЮ внутрішні навчання, а також ініціювати проведення нарад з питань запобігання і виявлення корупції.
  4. Здійснювати контроль за дотриманням антикорупційного законодавства працівниками ЦМРУМЮ, у тому числі розгляд повідомлень про порушення вимог Закону.
  5. Надсилати запити до структурних підрозділів ЦМРУМЮ з метою отримання від них інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Відділ завдань.
  6. Вносити подання начальнику ЦМРУМЮ про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності на виконання повноважень у сфері захисту викривачів.
  7. Проводити перевірки організації роботи з запобігання і виявлення корупції в структурних підрозділах ЦМРУМЮ.
  8. Співпрацювати з правоохоронними органами і спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції з питань, що належать до компетенції Відділу.
  9. Надавати пропозиції начальнику ЦМРУМЮ щодо покращення роботи Відділу.