1. Як не потрапити до Єдиного реєстру боржників?
Виконати рішення суду до пред’явлення його до органів державної виконавчої служби.
2. До якого органу державної виконавчої служби пред’являти виконавчий документ?
Виконавчий документ пред’являється за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вбору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належать стягувачу.
3. Які необхідно надати документи для пред’явлення виконавчого документа для виконання?
Заяву про відкриття виконавчого провадження та оригінал виконавчого документу.
4. Де знайти реквізити для сплати боргу?
Реквізити для сплати боргу знаходяться на офіційному сайті Головного територіального управління юстиції у м. Києві http://www.justicekyiv.gov.ua/tablica%20rahunkiv%20(4)%20(1).pdf
5. На який електронний адрес можна направити заяву або копію квитанції про сплату боргу?
Заяву або копію квитанції про сплату боргу можна направити на електроні адреси районних відділів державної виконавчої служби http://www.justicekyiv.gov.ua/kontakty_dvs.html
6. Часи прийому керівника органу державної виконавчої служби та державних виконавців?
Прийомні години керівника органу державної виконавчої служби та державних виконавців: щосереди - з 15.00 год. до 18.00 год. та щоп’ятниці - з 09.00 год. до 12.00 год.; керівника Управління державної виконавчої служби міста Києва щочетверга - з 09.00 год. до 12.00 год.; заступника начальника Управління державної виконавчої служби міста Києва щочетверга - з 15.00 год. до 18.00 год.
7. Як отримати довідку про сплату/несплату аліментів?
Довідка про сплату/несплату аліментів видається на підставі письмової заяви протягом трьох робочих днів.
8. Коли та як можна ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження?
З матеріалами виконавчого провадження можно ознайомиться на прийомі щосереди - з 15.00 год. до 18.00 год. та щоп’ятниці - з 09.00 год. до 12.00 год. або за допомогою ідентифікатора доступу до Автоматизованої системи виконавчого провадження.
9. Які строки видачі довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів?
Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається протягом 3-х днів.
10. Як перераховуються кошти стягувачу, стягнуті з боржника?
Кошти стягувачу, стягнуті з боржника перераховуються не пізніше наступного робочого дня з дня надходження на депозитний рахунок органу державної виконавчої служби на банківські реквізити стягувача.
11. Після спливу якого часу до боржника по аліментам застосовуються тимчасові обмеження?
За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці з дня відкриття виконавчого провадження до боржника застосовуються тимчасові обмеження).
12. Протягом якого часу після сплати боргу виключать з реєстру боржників?
Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу на підставі пунктів 1, 3, 11 частини першої статті 37 Закону України «Про виконавче провадження» (далі-Закон) або повернення виконавчого документа до суду на підставі статті 38 Закону чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів).
13. Як забрати виконавчий лист по аліментам, якщо не має до боржника претензій?
Виконавчий лист по аліментам повертається без виконання на підставі письмової заяви стягувача.
14. Як дізнатись прізвище виконавця який веде виконавче провадження (через єдиний реєстр боржників)?
Щоб дізнатись прізвище виконавця, який веде виконавче провадження через єдиний реєстр боржників необхідно вказати П.І.Б. боржника або реєстраційний номер облікової картки платника податків.
15. Як дізнатись чи є відносно громадянина відкриті виконавчі провадження?
Інформацію про наявність відкритих виконавчих проваджень громадянин може дізнатись через єдиний реєстр боржників, вказуючи П.І.Б. боржника або реєстраційний номер облікової картки платника податків.
16. Які заходи примусового виконання застосовуються до боржника по рішеннях немайнового характеру?
У разі невиконання рішення суду немайнового характеру виносяться постанови про накладення штрафу та направляється повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення, яке надсилається до органу досудового розслідування.
17. Який порядок зняття арешту з майна, якщо виконавче провадження знищено за закінченням терміну зберігання?
Якщо виконавче провадження знищено за закінченням терміну зберігання для зняття арешту з майна боржнику необхідно надати державному виконавцю підтвердження відсутності зобов’язань перед стягувачем, інших документів від сторін виконавчого провадження щодо відсутності заборгованості за рішенням суду (або іншого органу), сплатити виконавчий збір, витрати виконавчого провадження. Після чого виконавець вживає заходів щодо відновлення матеріалів виконавчого провадження за допомогою відомостей автоматизованої системи виконавчого провадження та в разі наявності законних підстав, виносить постанову про звільнення майна з-під арешту. У разі відсутності наявності законних підстав, арешт з майна може бути знятий за рішенням суду.
18. Який порядок стягнення аліментів за кордоном?
Міжнародними нормативно-правовими актами, які регулюють питання стягнення аліментів за кордоном є: Конвенція про стягнення аліментів за кордоном 1956 року; Конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року; Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року; двосторонні міжнародні договори про надання правової допомоги.
19. Як сплатити штраф, борг у банківській установі через термінал?
Штраф, борг сплачується у банківській установі через термінал на реквізити органу державної виконавчої служби.
20. В який термін перераховуються аліменти, які надійшли на депозитний рахунок Відділу?
Аліменти стягнуті з боржника перераховуються не пізніше наступного робочого дня з дня надходження на депозитний рахунок органу державної виконавчої служби.