Від реєстру вже відключено реєстраторів, які згідно зі статистикою здійснювали 95% рейдерських захоплень.
Наразі керівництво держави вживає активних заходів задля протидії рейдерству. Керівник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Кирило Міненко прокоментував «Судово-юридичній газеті», які саме заходи вживаються для того, щоб відстояти інтереси власників нерухомості та бізнесу.
«Однією з головних цілей юстиції є знищення такого явища, як «чорний реєстратор», та подолання рейдерства. Тому команда Мін’юсту робить усе можливе для того, аби максимально унеможливити незаконні дії з реєстрами і зробити неминучим покарання за такі правопорушення.
Що для цього потрібно робити? Насамперед забезпечити високий рівень захисту даних, а також ефективну та прозору роботу реєстрів. У цьому напрямку вже є перші вагомі досягнення: від реєстру відключено реєстраторів, які згідно зі статистикою здійснювали 95% рейдерських захоплень. Таким реєстраторам назавжди анулюють доступ до держреєстрів.
До того ж багатофакторна аутентифікація реєстраторів дозволить унеможливити несанкціоновані проникнення. Тобто доступ до реєстру відтепер надається не лише за електронним підписом, але й шляхом підтвердження операції через Google-ідентифікацію. Реєстратори також повинні підтверджувати свою особу за допомогою паспорта та електронного ключа.
Для ще більш дієвого та швидкого реагування на випадки порушення прав і законних інтересів власників нерухомості та бізнесу було утворено Колегію з розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України та його територіальних управлінь.
Так, громадяни можуть подати скаргу на рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора, зокрема, до Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) за адресою: м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15 (10 поверх). У центральній юстиції також діє «гаряча лінія» за номером (044) 521-95-31, де можна отримати інформацію щодо стану розгляду скарги, поданої до Колегії, або скористатися viber-оповіщенням за номером +380 66 693 45 43.
Нагадую, що за цією ж адресою активно працює Офіс протидії рейдерству. Громадяни можуть подати скаргу на дії державного реєстратора чи доповнення до неї, отримати безкоштовну консультацію, відповідь на «гарячій лінії» щодо стадії розгляду скарги, відвідати засідання Колегії, яке відбувається прозоро та відкрито, а також переглянути трансляцію відкритої частини засідання Колегії у зручному холі офісу.
Впроваджено дієві механізми задля попередження та подолання шахрайських дій із власністю громадян. А спроби, які робляться рейдерами, все частіше терплять невдачу. Однак, команда Мін’юсту має ще багато амбітних планів та ідей задля ефективного захисту прав громадян, покращення якості наданих послуг та підтримання курсу діджиталізації держави», — зазначає Кирило Міненко.
Взято з матеріалів видання"Судебно-юридическая газета"