12-04-202318:07

Відділ з питань нотаріату у Київській області продовжує роботу над забезпеченням фахового рівня надання нотаріальних послуг у регіоні

   Охорона спадкового майна, посвідчення заповітів та довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, — всі ці та інші послуги обговорили під час семінару для посадових осіб органів місцевого самоврядування Київської області (ОТГ).
 
   Відтак, близько 50 представників органів місцевого самоврядування (об’єднаних територіальних громад) Обухівського району Київської області пройшли навчання з питань вчинення нотаріальних дій.
 
   Заступник начальника відділу з питань нотаріату у Київській області Управління нотаріату #центральнаюстиція Олег ОНУФРІЄВ під час онлайн-зустрічі роз’яснив учасникам порядок внесення посадовими особами органів місцевого самоврядування відомостей до Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України. Зокрема, розповів про посвідчення заповітів та довіреностей, які прирівнюються до нотаріально посвідчених. Також закцентував увагу учасників семінару про необхідність співпраці з питань реєстрації посвідчених заповітів з державним підприємством «Національні інформаційні системи» з використанням системи електронної взаємодії, що значно спрощує процедуру внесення відомостей про заповіти до Спадкового реєстру.
 
   Приватний нотаріус Обухівського районного нотаріального округу Київської області Валентиною ШЕПІТКО роз’яснила особливості вчинення посадовими особами органів місцевого самоврядування нотаріальних дій. Зокрема, щодо дотримання такими особами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства.
 
   Приватний нотаріус поділилась досвідом та детально розкрила питання нотаріальної практики при вчиненні уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування наступних нотаріальних дій:
- вжиття заходів щодо охорони спадкового майна;
- посвідчення заповітів (крім секретних);
- видачі дублікатів посвідчених ними документів;
- засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них;
- засвідчення справжності підпису на документах;
- посвідчення довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів.