І хоча ця дата поки не увійшла до офіційного календаря державних свят – сьогодні в українському суспільстві вшановують усіх борців за незалежну Україну.
Зокрема, тих, хто самовіддано й жертовно боровся за українську державу у XX столітті – воїнів армії Української народної республіки, Української Галицької армії, членів Організації українських націоналістів, воїнів Української повстанської армії...
А також усіх героїв, які відстоювали і відстоюють незалежність України на полях битв сучасної російсько-української війни.
Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Згодом День Героїв відзначала українська діаспора.
Чому саме 23 травня?
У травні за суперечливих обставин загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський. 23 травня 1938-го та 25 травня 1926 року були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра.
У незалежній Україні День Героїв 23 травня стали відзначати більшою мірою після нападу Росії в 2014 році.
Адже наш сьогоднішній спротив військовій агресії – це спільна справа сотень тисяч українців, які героїчно стали на захист своєї країни. Це величезна кількість героїчних вчинків та історій.
Героїв потрібно памʼятати.
Ними треба пишатися.
Їм слід віддавати належну шану.