За 1 квартал 2023 року проведено 1070 перевірок субʼєктів нормотворення задля здійснення контролю за додержанням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
Під час перевірок фахівці Управління переглянули 16 356 актів.
Одним з основних напрямів роботи Управління державної реєстрації НПА #центральнаюстиція є держреєстрація нормативно — правових актів та здійснення контролю за додержанням законодавства у цьому напрямку.
Як проводиться контроль за додержанням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів ?
Розповідаємо!
Органи виконавчої влади, які є суб’єктами нормотворення, а також інші органи, нормативно-правові акти яких підлягають державній реєстрації, повинні надсилати щомісячну звітність щодо прийнятих актів (до 5 числа, наступного за звітним).
Виключення становлять акти персонального характеру та такі, що містять інформацію з обмеженим доступом.
Відповідні листи зі звітами (за підписом керівника) надсилаються до Міністерства юстиції України та його міжрегіональних управлінь. Зокрема, що стосується міста Києва, Київської, Черкаської, Хмельницької, Вінницької та Житомирської областей - до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
Акти у звітах мають бути складені у хронологічному порядку, із зазначенням:
- виду розпорядчого документа,
- його дати,
- реєстраційного індексу,
- заголовка та короткого змісту.
Такий контроль потрібний для виявлення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
Найбільш поширеними порушеннями зазвичай є:
- неподання чи несвоєчасне подання для державної реєстрації нормативно-правових актів, які відповідно до законодавства підлягають державній реєстрації;
- направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державної реєстрації та не опубліковані в установленому законом порядку;
- надсилання для виконання вказівок, роз’яснень у будь-якій формі.