09-02-202319:52

Безкоштовні консультації нотаріусів на Київщині

Протягом 2022-2023 років Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) при взаємодії та співробітництві з Департаментом економіки Київської обласної державної адміністрації (спільно з Відділенням Нотаріальної палати України в Київській області та Центрами надання адміністративних послуг Київської області)  підписали ряд меморандумів про співпрацю щодо доступу нотаріусів до реєстрів територіальних громад та безоплатних консультацій для громадян.

Відтак, предметом меморандумів є співробітництво сторін для розроблення і реалізації електронної взаємодії між нотаріусами Київської області та ЦНАПами у сфері отримання інформації про реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особи, а також забезпечення організації надання нотаріусами Київської області щомісячно у приміщенні центрів надання адміністративних послуг послуги «Безоплатна консультація нотаріуса» офлайн та/або онлайн (шляхом використання сервісу в додатку Zoom при взаємодії з адміністратором ЦНАПу).

 

Як працює електронний взаємообмін інформацією?!

* ЦНАПи для електронної взаємодії з нотаріусами використовують електронні пошти, зазначені у меморандумах.

* З метою оперативного отримання інформації щодо зареєстрованих осіб, останнє місце проживання померлої особи та осіб, які були зареєстровані на момент його смерті нотаріуси надсилають на встановлені електронні скриньки запити в електронній формі у вигляді електронних документів у форматі Word з дотриманням умови щодо засвідчення кваліфікованим електронним підписом (рекомендовано також направляти відсканований варіант запиту з підписом та печаткою нотаріуса).

* Уповноважена особа ЦНАПу здійснює ідентифікацію нотаріуса шляхом перевірки чинності сертифікату відкритого ключа та наявності інформації в Єдиному реєстрі нотаріусів.

* Відповідь на запит нотаріуса, надається уповноваженою особою ЦНАПу в електронній формі у вигляді електронних документів у форматі Word з дотриманням умови щодо засвідчення кваліфікованим електронним підписом.

 

З якими органами вже підписано Меморандуми? На які електронні адреси направляти запити?

Виконавчий комітет Української міської ради rada@ukrainka.org

Виконавчий комітет Обухівської міської ради obuhiv-admin@ukr.net

Виконавчий комітет Бориспільської міської ради restrslygba@i.ua

Виконавчий комітет Гірської сільської ради silrada_gora@ukr.net

Золочівська сільська рада zolochivcnap@ukr.net

 

Яким чином надається послуга «Безоплатна консультація нотаріуса»?

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) спільно з Відділенням Нотаріальної палати України в Київській області здійснює організаційно-методологічне забезпечення діяльності нотаріусів Київської області стосовно надання щомісячно нотаріусами послуг «Безоплатна консультація нотаріуса» за окремо затвердженим графіком. Такі послуги можуть надаватися офлайн (у приміщенні «ЦНАПу») та/або онлайн (шляхом використання Zoom при взаємодії з адміністратором центру надання адміністративних послуг).

 

Графіки проведення виїзних консультувань::

Української територіальної громади

Обухівської територіальної громади

Броварської територіальної громади

Калинівської селищної ради

Васильківської територіальної громади

Бучанської територіальної громади

Ірпінської територіальної громади

Гірської територіальної громади

Бориспільської територіальної громади

Золочівської територіальної громади