Трапляється, так що в якийсь момент створена організація перестає виконувати свою корисну функцію і згасає.
Тоді логічним постає питання про припинення громадського об’єднання у передбаченому законом порядку.
Наголошуємо, що порядок та умови припинення громадських об’єднань без статусу юридичної особи мають деякі особливості в порівняні з іншими громадськими об’єднаннями:
Відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про громадські об’єднання», громадське об'єднання має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск).
Водночас частиною п’ятою статті 19 Закону України про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» передбачено, що для державної реєстрації припинення громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, подаєтьсяпримірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, про його саморозпуск.
Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу.
У паперовій формі документи подаються заявником особисто або поштовим відправленням.
Сплата адміністративного збору за надання адміністративної послуги з державної реєстрації припинення громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА.
Державна реєстрація проводиться за відсутності підстав для відмови у державній реєстрації не пізніше трьох робочих днів з дати подання документів.
Для державної реєстрації припинення громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи необхідно звернутися до Центрів надання адміністративних послуг, або до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
У разі прийняття рішення про реєстрацію припинення громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, до впровадження доопрацьованого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, яке відповідатиме положенням Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», відповідний запис вноситься до Реєстру громадських об'єднань, в результаті чого видається рішення про державну реєстрацію.
У разі відмови у державній реєстрації припинення документи, повертаються (видаються, надсилаються поштовим відправленням) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення.
Після усунення причин, що були підставою для відмови у державній реєстрації припинення, заявник може повторно подати документи для державної реєстрації припинення.