17-01-202313:00

Ти жінка - Твоє місце на кухні: куди звертатися щодо гендерної дискримінації?

  Якщо ви чули такий чи подібні вирази, де ваші професійні, людські чи інші якості дискримінують за ознакою статі — ви зіткнулись з гендерною дискримінацією.
 
  Запам’ятайте! Протизаконно обмежувати в правах людину, зокрема, за ознакою статі.
 
  Згідно зі статтею 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Ця норма проголошує рівність всіх громадян, як чоловіків, так і жінок, та тільки підсилюється конституційним положенням, згідно з яким виключаються привілеї чи обмеження за ознакою статі.
 
  Практичне втілення принципу рівності стАтей у всіх сферах суспільного життя забезпечують Закони України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” та “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”.
 
  Якщо Ви постраждали від гендерної дискримінації, звертайтесь за захистом порушених прав!
 
  ГО «Ла Страда – Україна» забезпечує роботу Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації – яка працює безкоштовно, цілодобово, анонімно та конфіденційно за номерами:
0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).
 
  Ви також можете звернутись до поліції, якщо під час вчинення дискримінації за ознакою статі наявний склад адміністративного або кримінального правопорушення.
 
  Людина, що потерпіла від гендерної дискримінації може звернутись до суду та має право на відшкодування матеріальних збитків, яких їй завдали.
 
  Якщо вам потрібна правова допомога, звертайтесь до Центру надання безоплатної правової допомоги.
0 800 213 103 (консультації надаються щодня з 8:00 до 19:00 години).
 
  Контактні дані бюро правової допомоги, офіційний сайт та інші сервіси доступу до безоплатної правової допомоги https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
 
  Знайте свої права та захищайте їх!