Особа може звернутися з відповідним клопотанням, складеним згідно з формою, що наведена в додатку 6 до Інструкції (за умови, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законодавством запитуваної держави).
Якщо міжнародний договір України не визначає переліку документів, що додаються до клопотання, заявником надаються:
- засвідчена належним чином копія судового рішення (або у відповідному випадку - вироку);
- довідка про те, що рішення (вирок) набрало законної сили, якщо це не випливає безпосередньо з тексту рішення чи вироку, за формою згідно з додатком 7 до Інструкції. Довідка надається судом, який виніс рішення та друкується на чистих аркушах паперу, без штампів суду;
- довідка стосовно виконання частини рішення (вироку) або невиконання рішення (вироку) на території України за формою згідно з додатком 8 до Інструкції. Довідка надається судом, який виніс рішення та друкується на чистих аркушах паперу, без штампів суду;
- якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні - довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день та час судового розгляду (за формою згідно з додатком 9 до Інструкції), та копії документів справи, що підтверджують повідомлення відповідача належним чином про час та місце судового розгляду справи. Довідка надається судом, який виніс рішення та друкується на чистих аркушах паперу, без штампів суду.
Документи, що надає суд України, засвідчуються підписом судді і скріплюються гербовою печаткою суду України (п. 4.7 Інструкції).
Клопотання та всі документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо документи складені українською мовою, до них додається завірений відповідно до законодавства України переклад на таку мову.
Клопотання подається заінтересованою особою безпосередньо до іноземного суду за місцем виконання рішення. У випадках, передбачених міжнародним договором України, клопотання може бути подано до суду України, який ухвалив рішення (п. 4.2, п. 4,3 Інструкції).