20-11-202310:49

Право власності на об'єкти нерухомого майна: від загрози до захисту

 Втрата документів на нерухоме майно не означає втрату права власності.
Заступник начальника відділу взаємодії з субʼєктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації ЦМУ МЮ м. Київ Світлана КАДИМОВА розповіла про порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно у звʼязку з втратою документів під час Експертної онлайн-дискусії
“Право власності на об'єкти нерухомого майна: від загрози до захисту”.
«Підтвердити своє право власності на нерухоме майно можливо шляхом державної реєстрації прав на нього згідно із процедурою передбаченою чинним законодавством»,- зауважила Світлана КАДИМОВА.
 
Отже, з 01 січня 2013 року державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться органами державної реєстрації прав шляхом внесення запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
 
До 01 січня 2013 року державна реєстрація прав проводилася відповідними бюро технічної інвентаризації та органами з питань земельних ресурсів у відповідних реєстрах.
 
Порядок дій у разі втрати документа, виданого після 01 січня 2013 року та до 01 січня 2013 року відрізняється.
Якщо втрачений документ, виданий після 01 січня 2013 року
Відповідно до загальних засад цивільного законодавства право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Державна реєстрація прав є визнанням і підтвердженням державою фактів, які уже відбулись, стосовно набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).
 
Державна реєстрація права власності відповідно до положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) проводиться з 01 січня 2013 року на підставі документів, що підтверджують виникнення, перехід чи припинення такого права.
 
За результатом проведення державної реєстрації видається інформація з Державного реєстру прав.