03-05-202311:12

Як розповісти і пояснити дитині втрату рідної людини

   Коли психологи просять дітей намалювати безпечне місце, вони малюють підвали 

   Хоч діти мають дуже великий ресурс життєвої стійкості, треба бути дуже делікатним у своїх формулюваннях. Необережно сказане слово може змусити дитину думати, що вона винна у тих чи інших подіях.

   Зокрема говорити з дитиною про смерть потрібно правильно.

   Підготували для вас низку порад проте, як розповісти і пояснити дитині втрату рідної людини.

   У будь-якому випадку не приховуйте правду, оскільки це може підірвати довіру дитини до вас або створити хибне уявлення про смерть.

   Краще, якщо про смерть повідомить найближча людина – та, кому дитина найбільше довіряє, з ким вона має сильний емоційний зв’язок та з ким може розділити горе.

   Завчасно продумайте те, як і що ви збираєтеся сказати.

   Знайдіть безпечне й тихе місце та попросіть дитину сісти поруч. Якщо вона емоційно прив’язана до якоїсь речі або іграшки, нехай візьме і її.

   Намагайтеся тримати емоції під контролем, говоріть тихо та повільно. Обов’язково робіть паузи, щоб дитина мала час зрозуміти. Скажіть їй: «Хоча у твоєму житті цієї людини вже не буде, але її любов не зникне. Вона буде з тобою назавжди в пам’яті». Якщо розказати дитині, що сталося, вона більше вам довірятиме, і це допоможе їй пережити втрату. Проте, якщо дитина не розпитує, не варто детально розповідати, як саме це сталося.

   Якщо близький помер від хвороби, треба так і говорити: він хворів, лікарі зробили все, що могли.

   Дитині треба дати час, щоб усвідомити цю інформацію. Маленькі діти можуть реагувати так, ніби вони вас не слухають. Проявіть терпіння та дочекайтеся їхньої уваги. Також, будьте готові до того, що молодші діти будуть знову і знову ставити одні й ті ж запитання.

   Похорон. Якщо ви вирішили брати дитину з собою, обов’язково розкажіть їй, що там відбуватиметься. Попіклуйтеся про те, щоб окрім вас поруч з нею була людина, яка б подбала про неї на місці.

   Дізнавайтесь більше про правила безбар’єрної мови, етику взаємодії та багато чого іншого у Довіднику Безбар’єрності: https://bf.in.ua/

#безбарєрність