27-11-202314:26

Яку юридичну силу мають свідоцтва про народження дітей, які видані в консульських установах за кордоном?

Ви часто запитуєте нас, яку юридичну силу мають свідоцтва про народження дітей, які видані в консульських установах за кордоном?
Відповідаємо:
Вони мають таку ж юридичну силу, як і документи дитини, які видані відділами ДРАЦС в Україні.
Тож, у чому різниця?
При реєстрації народження в посольстві один з батьків або двоє з батьків мають бути громадянами України.
У відділі ДРАЦС мають право зареєструвати народження дитини і громадяни України, іноземці та особи без громадянства.
!!! Актові записи відділами ДРАЦС складаються безпосередньо в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.
!!! Консульства і представництва складають актові записи на паперових носіях та передають на зберігання до Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації ЦМУМЮ (м. Київ) та для внесення їх до Реєстру.

Тільки тоді такі свідоцтва зможуть «підтягнутись» у особистий кабінет в ДІЯ, адже платформа черпає інформацію саме з офіційних реєстрів України
Зверніть увагу, що у разі реєстрації народження в місцевих органах інших держав - відомості про дитину в Дії відображено не буде.
 
Зауважимо, консульства реєструють розірвання шлюбу та зміну імені тільки відносно громадян України, які постійно проживають закордоном та підтверджують це документами.
Відділи ДРАЦС в Україні реєструють всі види актових записів на період воєнного стану за принципом екстериторіальності, тобто незалежно від місця проживання заявника, місця народження дитини чи проживання батьків або чи місця смерті особи.