Засвідчення вірності копії документів дуже поширена нотаріальна дія. Засвідчення вірності копії може знадобиться у різних сферах: для вступу у вищі навчальні заклади, для підтвердження трудового стажу та багато іншого.
Для того, щоб засвідчити копію громадянину, який звертається до нотаріуса, потрібно мати з собою документ, що підтверджує його особу.
При цьому для засвідчення копії може звернутися як власник документа, так і інша особа.
Для засвідчення вірності копії з документа потрібно дотриматись певних умов:
нотаріуси засвідчують вірність копій документів, виданих юридичними особами за умови, що ці документи не суперечать закону, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій не заборонено законом;
засвідчення копій офіційних документів, які видаються органами реєстрації актів цивільного стану і надалі використовуватимуться за кордоном, нотаріусами здійснюється лише після попередньої легалізації (консульської легалізації чи проставлення апостиля) оригіналів цих документів;
вірність копії документа, виданого фізичною особою, засвідчується у тих випадках, коли справжність підпису фізичної особи на оригіналі цього документа засвідчена нотаріусом або посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування або за місцем роботи, навчання, проживання чи лікування фізичної особи.
В законодавстві також є умови,за яких неможливо засвідчити вірність копії, а саме, не допускається засвідчення вірності копії документа, на підставі якого відповідні установи видають оригінал документа (довідки про народження дитини, довідки про смерть тощо).