Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.
Щоб внести зміни до актового запису цивільного стану, його поновлення чи анулювання необхідно звернутися до:
* відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання чи за місцем зберігання актового запису,
окремо зазначаємо, що у зв’язку з повномасштабною військовою агресією росії на території України та введенням в Україні з 24.02.2022 воєнного стану згідно Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/22, протягом дії воєнного стану з питання державної реєстрації актів цивільного стану заявники можуть звертатись до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану на території України.
у встановлених законом випадках (чоловік, дружина, які зберегли дошлюбні прізвища, мають право подати заяву про обрання прізвища одного з них як їхнього спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища прізвища другого з подружжя до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який зареєстрував їхній шлюб; у разі визнання батьківства);
* Центру надання адміністративних послуг;
* дипломатичного представництва або консульської установи;
Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України/переселилися з тимчасово окупованої території, можуть звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за межами цієї території на їх вибір.
Які документи необхідно подати ?
- заяву встановленої форми;
- паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства);
- свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану, у якому зазначені неправильні, неповні відомості, або відомості, які підлягають зміні;
- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті (рішення/постанова суду, свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану, архівна довідка тощо) крім тих, які знаходяться у володінні відділу або у володінні державних органів, від яких відділ має право їх витребовувати;
- документ, що підтверджує сплату державного мита за видачу свідоцтва у зв’язку із зміною, доповненням, виправленням і поновленнням актових записів цивільного стану або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита.
Хто може подати заяву про внесення змін чи поновлення актового запису цивільного стану ?
- особа, щодо якої складено актовий запис;
- один з батьків неповнолітнього (малолітнього);
- піклувальник неповнолітнього та опікун малолітнього;
- опікун недієздатної особи;
- спадкоємець померлого;
- представник органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.
Якщо заява про визнання батьківства, яка є підставою для внесення змін до актового запису про народження після державної реєстрації народження, не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою за умови засвідчення справжності підпису нотаріально. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності.
Строк надання послуги складає 90 днів (календарні) та 6 місяців – у випадку звернення до дипломатичного представництва або консульської установи.
Більше про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання на порталі ДІЯ за посиланням -
http://surl.li/tyxzr